Ostatnie Wpisów

Czujecie jak pachną? ...mniam, mniam...

Do Świąt jeszcze niby kupa czasu ;) ale jak to mawia moja mama, 2 miesiące przed Świętami "powinnaś już myśleć o piernikach, inaczej nikt ich nie zgryzie."

Szczerze powiedziawszy jak co roku nie było mowy o wcześniejszym pichceniu pierników (no bo i kiedy?!), ale ponieważ ostatnio wzięła mnie na nie ochota, postanowiłam zaczerpnąć rady u doświadczonych koleżanek kucharek i wygląda na to, że wcale nie potrzeba się do tego zabierać z takim wyprzedzeniem!

Świąteczne pierniki

Ach te prezenty...

No i się zaczęło... zastanawiam się tylko dlaczego tak późno... a chodzi mi o choróbska związane z jesienią... powrót do szkoły zawsze niesie ze sobą to coroczne pytanie: kiedy zaliczymy pierwszy katar, chore gardło, etc? Jak już powiedziałam, u nas sie zaczęło na dobre.. jak nie jedno, to drugie pada ofiarą zmian temperatur, zimna i innych okoliczności, które sprawiają, że nie mamy ochoty na wyjście z łóżka... a tu tyle do roboty...

Prezenty, ach te prezenty

Znicze, kwiaty, czyli już wkrótce odwiedziny na cmentarzu

Rozpoczął się październik, a z nim mnóstwo ofert ze zniczami, wkładami i inymi akcesoriami, które przypominają, że za niedługo, jak co roku, odwiedzimy groby naszych bliskich.

Nie wiem jak jest u Was w rodzinie, ale moi rodzice ponieważ nie mają już własnego samochodu, nie szaleją z zakupami szkieł, jak to bywało jak byliśmy mali (dziesiątki woziliśmy w samochodzie, by potem „wydekorować” groby naszych dziadków, cioć i wujków...).

Dzień Wszystkich Świętych

Ziemniaki, kartofle, grule,pyry...

Konwersacje z dziećmi na temat jedzenia mogą być czasem bardzo zabawne. Ostatnio próbowałam przekonać moją 4 letnią córkę, że chipsy wcale nie są takie dobre (meaning zdrowe :) jak ona myśli ;) (po ostatnich urodzinach jednej z koleżanek "zakochała się" w chipsach ziemniaczanych...) No właśnie: "mamusiu, przecież my na obiad jemy ziemniaczki, a te chipsy sama mówisz, że są z ziemniaków.

Ziemniaki, kartofle, grule,pyry...

Wrzesień jeszcze w słońcu chodzi, babie lato już się rodzi.

Zaczął sie miesiąc wrzesień. Jak wiecie polska nazwa pochodzi od wrzosów, które kwitną właśnie w tym miesiącu. Sporo jest przysłów i powiedzeń, które nawiązują do tego okresu, przytoczę tylko niektóre: „Jaki pierwszy wrzesień, taka będzie jesień”, ”Czego lipiec i sierpień nie dowarzy, tego wrzesień nie dosmaży”, ”Wrzesień chodzi po rosie, zbiera grzyby we wrzosie”, ”Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń” czy ”Jeśli wrzesień będzie suchy, październik nie oszczędzi nam pluchy”.

Wrzosy - jesień tuż tuż

W warzywniaku na targu czy hipermarkecie?

Pamiętam, jak ciocia Krysia mówiła: „Pamiętaj dziecino, że najlepsze jabłuszka to Ty u ciociuni zjesz, a nie tam jakieś sztuczne, kupione w supermarkecie!” No właśnie, jak to właściwie jest z tymi owocami i warzywami? Najlepsze na targu, „od chłopa”, jak mówi moja babcia, czy może te umyte i wypolerowane na glanc z hipermarketu?

Owoce i warzywa

Upalne dni - co z jedzeniem?

Przed nami gorące dni lata, a wiemy doskonale, że ostatnimi czasy również i lato w Polsce może być hiszpańskie... warto by pomyśleć zatem nad naszym jadłospisem na te właśnie letnie, ciepłe dni.

Nie wiem jak jest u Was, ale w naszej rodzinie spada ewidentnie zapotrzebowanie na jakiekolwiek jedzenie, a maluchy przerzucają się na wszelkiego rodzaju napoje.

"Masło bogów",czyli awokado

Awokado jest jednym z najbardziej wartościowych owoców natury. Czy naprawde? Jeść czy nie jeść. Przecież to niemal "masło" owocowe!

A ja Wam mówię jeść! Dlaczego? Ano właśnie dlatego:

Awokado

Na dzień Taty

Zbliża się niedługo ważny dzień.Dzień Taty. Szukacie pomysłu na prezent dla Taty?
Polecam pokusić sie o coś specjalnego! Jak zwykle przygotowałam listę kilku moich pomysłów:

1) Prezent dla Taty nie musi się kurzyć na półce, skoro może być niezapomnianą przygodą dla fanów ekstremalnych emocji!
Jazda Harleyem? To świetny prezent dla fana motoryzacji! Skok ze spadochronem, paintball lub gokarty! Tego dnia Twój Tato nigdy nie zapomni!

Na dzień Taty

Jesteś tutaj